Kúpiť celoodpružené bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
celoodpružených bicyklov


Celoodpružené bicykle  >  Celoodpružené bicykle na downhill jazdu

Celoodpružené bicykle na downhill jazdu

Jazda z kopca patrí medzi extrémne športy, ktoré vyhľadávajú tí najväčší odvážlivci. Pre najlepšie zážitky z downhill jazdy si vyberte celoodpružený bicykel.

Pre začiatky, na vyskúšanie, stačí akékoľvek pevný bicykel s odpruženou vidlicou. Downhill je finančne náročná disciplína a ak sa do neho zamilujete, tak počítajte s vyššími nákladmi.

Rady nájdete v rade diskusných fór pre bike nadšencov. Tu je zhrnutie:

  • pre začiatok pevný rám (najmä pre mladých, divoké jazdy)
  • po zvládnutí techniky celoodpružený bicykel, rad bikerov ale rovno radia začať na celoodpruženom bicykli
  • pre dokonalé ovládnutie bicykla by ste nemali jazdiť len zjazdy
  • bicykel pre downhill by teda malo mať odpruženie vpredu aj vzadu
  • DH bicykel by mal po kameňoch a koreňoch kĺzať a zaručiť tak zážitok z jazdy bez pádu
  • najdôležitejšie časti by mali byť z karbónu, ktorý je kvalitný a odolný

K bicyklu potom patrí aj kvalitné bezpečnostné vybavenie pre downhill jazdu - prilba je základ (kľudne helmu na motorku, na motokros), dobrý je aj na chrbticu pre prípadné pády, ktoré môžu odrovnať chrbát. A chrániče holenných kostí. Ochranné doplnky sú naozaj základ pre každú jazdu v teréne, na ne nikdy nezabudnite.

Okrem chráničov je tiež dobré zaobstarať jazdecké oblečenie - dres s chráničmi lakťov a kvalitné cyklistické nohavice, opäť s vystužením v namáhaných oblastiach. 

Pre extrémnu jazdu to najlepšie - Celoodpružený bicykel KELLYS ERASER 90

Celokarbonový rám, špičkové komponenty korunuje atraktívny dizajn známej značky KELLYS.  Je vybavený tlmičom značky FOX Float X Performance, odpruženou prednou vidlicou ROCK SHOX Pike RC (27.5) a komponentmi SRAM pre  tie najlepšie jazdné vlastnosti. Vyššia cena zodpovedá kvalite bicykla a komfortu aj pri tej najextrémnejšie jazde.

Zdieľajte článokOdporúčame celoodpružené bicykle

Ďalšie novinky

Celoodpružené bicykle na downhill jazdu

Jazda z kopca patrí medzi extrémne športy, ktoré vyhľadávajú tí najväčší odvážlivci. Pre najlepšie zážitky z downhill jazdy si vyberte celoodpružený bicykel.

Dámské celoodpružené bicykle

Medzi vyznávačov free jazdy na bicykli patria aj ženy. A pre free jazdu sú určené špeciálne celoodpružené bicykle, pre ktoré je jazda v teréne ako ušitá na mieru.

všetky novinky