Kúpiť celoodpružené bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
celoodpružených bicyklov


Celoodpružené bicykle  >  Celoodpružené bicykle vs. klasické bicykle

Celoodpružené bicykle vs. klasické bicykle

Aké sú rozdiely medzi celoodpruženými a klasickými bicyklami?

Od klasických bicyklov sa celoodpružené bicykle líšia predovšetkým tým, že nemajú len predné odpružené vidlice, ale sú odpružené aj vzadu, pomocou tlmiča alebo pružiny.

Väčší komfort jazdy

Celoodpružený bicykel zvládne omnoho viac nerovností. Navyše sú pružiny a tlmiče nastaviteľné, takže si môžete bicykel prispôsobiť vlastným potrebám. Vďaka tomu sú celoodpružené bicykle vhodné pre profesionálnych cyklistov, alebo pre náročných amatérov.

Celoodpružené bicykle sú zvyčajne drahšie (od 1 500 eur), preto je potrebné si ich kúpu poriadne rozmyslieť.

Ďalší rozdiel je v zameraní celoodpružených bicyklov. Tie sú vhodné do extrémnych terénov a tie s väčším zdvihom potom predovšetkým na zjazdy. V stúpaniach už tak dobré nie sú.

 

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 30. 4. 2013


Odporúčame celoodpružené bicykle


Ďalšie novinky

Tipy na celoodpružené horské bicykle

Celoodpružené bicykle sú dnes veľmi žiadané. Vyberajú sa podľa náročnosti terénu, v ktorom majú slúžiť. Kolesá s vyšším zdvihom zvládnu ťažšie terény. Tento ukazovateľ udáva veľkosť prekážok, ktoré koleso prejde a utlmí.

30. 10. 2015

Celoodpružené bicykle pre ženy

Celoodpružené bicykle patria medzi súčasné trendy. Ich zameranie je podobné ako pri MTB, avšak ponúkajú cyklistom oveľa viac pohodlia. Dámsky celoodpružený bicykel má upravenú geometriu a doplnky tak, aby čo najviac vyhovoval požiadavkám žien.

23. 10. 2015

všetky novinky